Rady pri výbere sporáka

Sporáky na tuhé palivo sú určené na vykurovanie domácností, prípravu a ohrievanie jedál. Moderný dizajn umožňuje umiestniť kachle  v rodinnom dome, na chate a podobne. Ako palivo do kachlí sa používa drevo a drevené brikety.

Aby ste sa vedeli ľahšie rozhodnúť, ako vybrať sporák na tuhé palivo, pripravili sme pre vás odpoveď na niekoľko otázok:

Ľavé alebo pravé prevedie sporáka?

Sporáky sú vyrábané v tzv. ľavom a pravom prevedení, určujúce je napojenie dymovodu pri pohľade spredu na sporák.  To znamená, že pokiaľ potrebujete zapojiť sporák na dymovod na ľavej strane, žiadajte u predajcu prevedenie ľavé. Ohnisko bude na pravej strane. Pri potrebe napojenia na opačnú pravú stranu, bude prevedenie pravé.

Chcem si navodiť aj príjemnú atmosféru?

V poslednom období je  zvýšený záujem o  sporáky s vyhotovením ohniska so sklom, teda prikladacie dvierka sú presklenné.  Vďaka možnosti pozorovania ohňa priamo, čo zvyšuje  pocit tepla domova a vyvoláva príjemné emócie. Treba však poznamenať  možnosť zanesenia skla sadzami, hlavne pri spaľovaní mokrého , nekvalitného dreva, a následnej potreby čistenia dvierok ohniska.

sporák Magnum

Sporák Magnum

Šamot alebo liatina?

Ohnisko je v prevedení  liatinové alebo obložené šamotom. Každé prevedenie má svoje výhody a nevýhody. Šamot sa časom opotrebí / poškodí / je potrebné ho nahradiť. Pri liatine treba dávať pozor na možné prasknutie liatiny, ktoré nastáva hlavne v prípadoch, keď sa sporák dlhšie nepoužíva, je v chlade a rozkúri sa prirýchlo. Práve vtedy je zvýšené riziko prasknutia liatiny.

Momentálne je na trhu široká ponuka sporákov, preto pri výbere je potrebné prihliadať nielen na výzor, ale aj na funkčnosť a Vaše potreby, ktoré po zakúpené očakávate. Poslednou radou je nezabudnúť, že umiestnenie a zapojenie sporáka je potrebné zveriť odbornej firme.

 

Pri výbere sporáka Vám radi poradíme a vyberieme sporák „na mieru šitý“ pre Vás, prostredníctvom mailu, tel. alebo osobne na našich predajniach.

Za článok ďakujeme spoločnosti KINEKUS. Zdroj: http://blog.kinekus.sk/rady-pri-vybere-sporaka/

 

Akcie

Letný kutil

<< platnosť akcie: 9.6.2021-10.7.2021 >>

Čítať viac

Otváracie hodiny

Po - Pia 08:00 - 17:00
So 08:00 - 12:00
Ne ZATVORENÉ